Książki popularnonaukowe – źródła łatwo przyswajalnej wiedzy

Nic nie przyczynia się tak do popularyzacji nauki i poszerzania wiedzy w wielu niszowych, specjalistycznych i niedostępnych dla przeciętnego śmiertelnika dziedzinach, jak książki popularnonaukowe. Dobra literatura tego typu jest w stanie odpowiedzieć na pytania nurtujące laików zainteresowanych wiedzą ...


Od książki kucharskiej do obiadu

Umiejętność gotowania to w pewnym sensie wyznacznik niezależności. Mówi się, że jeśli jesteśmy w stanie sami przyrządzić sobie obiad, to nie zginiemy na tym świcie. Jednakże nadal bardzo duża liczba ludzi, a szczególnie mężczyzn, nie ma pojęcia o gotowaniu i nie jest w stanie zrobić nawet ...Książki do nauki angielskiego - na co zwracać uwagę?

Nauka języka obcego powinna sprawiać nam przyjemność, aby możliwe było szybkie i trwałe podnoszenie swoich umiejętności. Zwróćmy na tę konieczność uwagę również przy wyborze książek do nauki angielskiego. 


Jak poprawnie dobrać książkę?

Dla ...

Stop dla tandetnych książek kryminalnych

Na rynku wydawniczym nie brakuje obecnie kryminałów, których tematyka wyraźnie trąci banalnością i przewidywalnością. Spróbujmy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie cechy powinna posiadać dobra pozycja z tego popularnego gatunku. 


Przede wszystkim ...

34567891011