Magiczny świat na wyciągnięcie ręki

2017-11-01

Przygody Harry'ego Pottera i jego przyjaciół uznać można za jedną z najpopularniejszych serii książkowych przełomu XX i XXI wieku. Po pojawieniu się pierwszej opowieści o życiu młodego czarodzieja (1997 rok w Wielkiej Brytanii, 2000 rok w Polsce) zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy z całego świata oszaleli. Trwające od ponad 15 lat szaleństwo nie słabnie, a wręcz przybiera z każdym rokiem na sile.


Wydanie w 2007 roku ostatniej (jakby mogło się wydawać) powieści spotkało się z niemym protestem fanów magicznego świata. Przez kolejne 9 lat mogli się oni karmić wyłącznie poprzednimi epizodami z życia Harry'ego i nakręconymi na ich podstawie obrazami kinowymi. W końcu nadszedł jednak rok 2016- "Pottermaniacy" wstrzymali oddech- oto pojawiła się nowa część ukochanej serii.


Harry Potter 8: https://www.czarymary.pl/p_923269_harry_potter_8_harry_potter_i_przeklete_dziecko_joanne_kathleen_rowling, znany szerszemu gronu jako "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" to jednak nie jak wcześniej powieść, a spisana prostym językiem sztuka teatralna. Czytelnicy zafascynowani światem czarodziejów, dzięki stworzonej przez J.K Rowling, Tiffany John oraz Thorn Jack opowieści mają możliwość zapoznania się zarówno z dalszymi losami znanej nam już trójki przyjaciół, jak i przygodami przeżywanymi przez ich dzieci.