Czy młodzież lubi czytać? Książki dla młodzieży

2017-01-10
Czytanie książek jest jak przenoszenie się do całkiem innego świata. To trening wyobraźni, którego jednak nie można kojarzyć z przykrym obowiązkiem. Czytanie jest przyjemnością, dlatego wbrew pozorom, młodzież lubi czytać. W rozwoju tego zainteresowania pomagają książki dedykowane specjalnie tej grupie wiekowej.

Czytać, ale o czym?

Wiek nastoletni rządzi się własnymi prawami. Książki dla dzieci stają się zupełnie nieadekwatne, a te dla dorosłych mogą z kolei być niezbyt interesujące. Stąd właśnie trend rozwoju osobnego działu w literaturze.

Czym charakteryzują się książki dla młodzieży? Bardzo często opowiadają o światach całkiem innych niż ten realny. Mają porywające fabuły z elementami nadnaturalnymi, poruszają kwestie związków międzyludzkich i niesamowitych przygód. Coraz częściej w książkach dla młodzieży można spotkać bohaterów niestereotypowych, niebanalnych. Taka literatura pozwala wyrwać się na trochę z codzienności.

Książka jako prezent?

Kto lubi czytać? To ludzi, którzy z czytaniem mają do czynienia. Dlatego też książki dla młodzieży, które z łatwością można znaleźć pod tym link stanowią świetny prezent i często stają się wstępem do dłuższej, literackiej przygody. Kto poznał magię lektury, zabiera ją ze sobą w dorosłe życie.