Joanna Chmielewska - królowa kryminału

2015-11-01

Niekwestionowaną królową kryminału jest Agatha Christie - temu nikt nie jest w stanie zaprzeczyć. Wykreowani przez nią bohaterowie - Herkules Poirot, panna Marple - stworzone przez nią intrygi i rozwiązania fabularne, które zastosowała jako pierwsza - to wszystko sprawia, że żaden miłośnik kryminałów nie może przejść obok niej obojętnie. Jest królową i należy jej się królewski hołd.

Polskie podwórko
Jednak Polacy również mogą pochwalić się swoją, rodzimą królową kryminału. Bez wątpienia w Polsce na ten tytuł zasłużyła tylko jedna osoba - Joanna Chmielewska. Książki pisane przez Chmielewską zadziwiają wykreowanym światem - światem, który przecież bardzo dobrze znamy, bo dotyka naszych, znanych i polskich realiów, wyraziści bohaterowie, w tym chyba najsłynniejsza bohaterka książek Chmielewskiej - Joanna i niesamowite, wielostopniowe intrygi - wszystko to sprawia, że od jej twórczości nie sposób się oderwać.

Dzięki Joannie Chmielewskiej w świat kryminału można wprowadzić również dzieci - książkowe przygody o zabarwieniu kryminalnym dwójki dzieci Janeczki i Pawełka to coś, co od lat przyciąga do siebie spragnione przygód i działania dzieci.

Jeżeli ktoś nie zapoznał się jeszcze z jej twórczością - najwyższy czas.