Literatura erotyczna a świat fantazji

2015-10-21

Czytanie jest rozwijające, o tym wie już chyba każdy. Czytanie rozwija naszą wyobraźnię i karmi nasz umysł. Nic więc dziwnego, że powstają książki na każdy temat, a literatura erotyczna ma się świetnie i jest gałęzią literatury, która ciągle się rozwija.

Fenomen literatury erotycznej
Niektórym może się to wydawać niebywałe - jednak mimo bardzo łatwego dostępu do treści erotycznych - zdjęć czy filmów, książki o tej tematyce naprawdę mają się świetnie, niech za przykład posłuży bestsellerowa powieść "50 twarzy Greya", na punkcie której oszalały setki milionów kobiet, a film na podstawie książki zrobił prawdziwą furorę w kinach.

Skąd się to bierze? Dlaczego ludzie, mimo zdjęć i filmów, sięgają raczej po książki erotyczne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Powiedziane zostało i udowodnione już dawno temu, że czytanie rozwija wyobraźnię. A czy jeżeli coś rozgrywa się w naszej wyobraźni, w naszym umyśle, nie znaczy, że w pewnym sensie rozgrywa się naprawdę? Fantazje, które snujemy wprost w naszej głowie są zawsze bardziej plastyczne i bardziej prawdziwe od tego, co widzimy na ekranie telewizora czy komputera. Nasz mózg to w końcu nasza najpotężniejsza broń i potrafi wykreować naprawdę niesamowity obraz.