Czy horrory książkowe mogą uzależniać?

2015-02-24

Czytanie książek rzeczywiście wciąga, tym bardziej jeśli mamy dostęp do naprawdę ciekawych propozycji. Szczególnie mogą uzależniać książki horrory, które dodatkowo zadbają o to, abyś w nocy nie mógł spokojnie zasnąć.

Autorzy tego typu gatunku potrafią znakomicie grać na emocjach i wpływać na wyobraźnię. Dzięki temu podczas czytania nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz się obawiać, czy i u Ciebie pod łóżkiem nie czai się jakiś demon. To oczywiście skrajne przypadki, niemniej jednak wyobraźnia może Ci spłatać duże figle.

Jednak to, że się rzeczywiście boisz, oznacza, iż przeczytana książka była dobra i zasługuje na miano horroru. W obecnych czasach nie brakuje dobrych autorów grozy, którzy nie tylko świetnie budują napięcie, ale i potrafią ten stan utrzymać praktycznie do ostatniej strony czytanej książki. To wielka sztuka i tylko nielicznym się to udaje. Warto szukać książek do przeczytania na forach książkowych, gdzie użytkownicy dzielą się ze sobą wrażeniami z czytania rozmaitych pozycji.