Czy kupować podręczniki przez internet?

2015-02-17

Podręczniki szkolne kosztują bardzo dużo, ich zakup spędza sen z powiek większości rodziców w Polsce. Większość z nich szuka jakiegoś wyjścia, aby zaoszczędzić, choć niewielką kwotę.

Oczywiście można próbować zakupić podręczniki z tak zwanej drugiej ręki, ale po pierwsze należy je starannie obejrzeć, czy nie są przypadkiem wybrakowane. Po drugie w polskiej szkole podstawa programowa zmienia się niestety w błyskawicznym tempie… Ponadto część książek, jakich używają dzieci w szkole to ćwiczenia, nie da się ich wykorzystać po raz drugi.
Jedną z lepszych metod zakupu podręczników szkolnych jest złożenie zamówienia przez Internet. W ten sposób oszczędzamy nie tylko sporą kwotę pieniędzy, ale i bardzo dużo czasu.  
 
Wszystkie potrzebne pozycje możemy zamówić nie wychodząc z domu, o dowolnej porze dnia. Co ważniejsze, jeśli wybierzemy odpowiednią opcję to podręczniki dotrą wprost pod nasze drzwi W zależności od wybranej opcji paczkę przyniesie kurier lub listonosz.
 
Kolejną zaletą zakupów w księgarni internetowej są korzystne ceny. Często są sporo niższe niż w tradycyjnych, stacjonarnych punktach. Na dodatek dość często promocje, które pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.
Inną ciekawą opcją są programy lojalnościowe, robiąc zakupy zbieramy punkty, którymi przy kolejnych zakupach możemy zapłacić zamiast pieniędzy.
 
Jakie są wady zakupów w Internecie? Chyba niezbyt duże w porównaniu z zaletami, przede wszystkim nie możemy zobaczyć i dotknąć zakupionych produktów… Innych właściwie brak.