Książki popularnonaukowe – źródła łatwo przyswajalnej wiedzy

2015-01-21

Nic nie przyczynia się tak do popularyzacji nauki i poszerzania wiedzy w wielu niszowych, specjalistycznych i niedostępnych dla przeciętnego śmiertelnika dziedzinach, jak książki popularnonaukowe. Dobra literatura tego typu jest w stanie odpowiedzieć na pytania nurtujące laików zainteresowanych wiedzą specjalistyczną i zachęcić ich do pogłębiania tej wiedzy.
W czasach, gdy nauka staje się coraz bardziej hermetyczną częścią ludzkiej kultury, rodzajem aktywności zarezerwowanej dla specjalistów, a przeciętny przedstawiciel współczesnego społeczeństwa niechętnie zdobywa wiedzę i myśli o samorozwoju, książki popularnonaukowe zyskują ogromne znaczenie, a ich tworzenie staje się nie lada wyzwaniem dla popularyzatorów.

Fenomen Hawkinga
O przyszłość książek popularnonaukowych nie musimy się jednak obawiać. Literatura tego typu ma się jednak całkiem nieźle, o czym przekonuje fenomen Stephena Hawkinga – kosmologa, astrofizyka i fizyka teoretyka, którego książki, z zakresu fizyki teoretycznej i kosmologii (nauk wręcz abstrakcyjnych dla przeciętnego człowieka), stały się światowymi bestsellerami bijącymi rekordy popularności wśród czytelników z różnych kręgów kulturowych.

Jeśli odczuwasz potrzebę zdobywania i pogłębiania wiedzy, a nie masz zamiaru poświęcać się studiom akademickim - zakup rozwijające popularnonaukowe książki które  zaspokoją tę potrzebę, poszukaj ich w księgarniach i na bibliotecznych półkach.